به گزارش دانشمند آنلاین، زباله‌های فضایی که معمولاً اندازه کوچک در حد چند سانتی‌متر دارند قطعاتی جدا شده از ماهواره یا موشک‌ها هستند. که در مدار زمین باقی مانده‌اند طی چند سال گذشته دانشمندان

درصدد طراحی شیوه‌ای برای دفع این زباله‌ها از مدار زمین بوده‌اند تا از برخورد آن‌ها با سایر ماهواره‌های فعال موجود در این مدار جلوگیری کنند یکی از شیوه‌های پیشنهادی که در سالیان گذشته برای حل این موضوع مطرح بود، تولید ماهواره‌ای با تورهای بزرگ برای دفع زباله‌هاست.

 اما اخیرا مهندسان ژاپنی شرکت JSAT دست به ابتکار جالبی برای خلاص شدن از شر این زباله‌ها زده‌اند دانشمندان این شرکت با طراحی ماهواره‌ای که با لیزر کم‌توان کار می‌کند قصد دارند با هدف قرار دادن بخشی از این زباله‌ها به وسیله لیزر آن قسمت را ذوب کرده و موجب تغییر مسیر آن به بیرون از مدار زمین شوند.

 این ماهواره از فناوری لیزر کم‌توان بهره می‌برد درست مشابه فرآیندی که در دانش پزشکی برای از بین بردن لکه‌های پوستی استفاده می‌شود.

طبق گفته تادانوری فوکوشیما سرپرست پروژه، ماهواره بین 217 تا ۳۷۰ کیلوگرم وزن دارد و با قرار گرفتن در ارتفاع ۳۵۰ تا ۶۰۰ مایلی زمین می‌توانند به حدود ۱۷۰ میلیون زباله فضایی دسترسی داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود در بهترین شرایط پس از تکمیل طراحی این ماهواره در سال 2026 در مدار زمین قرار گیرد.

خرید اسپیکر بلوتوثی مدل KTS-1576

خرید اینترنتی انواع کالا با بهترین قیمت از میگ میگ کالا

www.migmigkala.ir

خرید اینترنتی از میگ میگ کالا>>