بررسی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت

بررسی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت

گلکسی نوت ۱۰ لایت مدلی متفاوت از سری گوشی‌های گلکسی نوت سامسونگ است که امکانات کاربردی قلم هوشمند سامسونگ را در قالب یک گوشی به‌صرفه و هم‌قیمت گوشی‌های میان‌رده ارائه می‌کند.

۶ سال پیش، سامسونگ برای اولین بار از مدلی ارزان و میان رده از سری گوشی‌های گلکسی نوت با نام «گلکسی نوت ۳ نئو» رونمایی کرد. هدف سامسونگ از ساخت نوت ۳ نئو این بود که افراد دیگری هم که توان خرید نوت ۳ را ندارند، بتوانند استفاده از گوشی‌های سری نوت و قابلیت‌های قلم S Pen را تجربه کنند.

اواسط دی‌ماه سال گذشته، سامسونگ برای دومین بار از مدلی ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر از سری نوت با نام «گلکسی نوت ۱۰ لایت» رونمایی کرد. این اتفاق پس از موفقیت چشمگیر سری نوت ۱۰ و به خصوص مدل «گلکسی نوت ۱۰ پلاس» رخ داد. از آنجایی که هر دو مدل گلکسی نوت ۱۰ قیمت زیادی دارند و خرید آن‌ها برای هر کسی امکان‌پذیر نیست، گلکسی نوت ۱۰ لایت با برچسب قیمتی ۵۹۹ دلار معرفی شد تا بخش زیادی از امکانات نوت ۱۰ را با قیمت معقول‌تر عرضه کند. در نظر داشته باشید که از بخش محصولات زومیت می‌توانید قیمت روز گلکسی نوت ۱۰ لایت را مشاهده کنید.

گلکسی نوت ۱۰ لایت بیشتر امکانات و قابلیت‌های مدل‌های استاندارد و پلاس گلکسی نوت ۱۰ را به همراه دارد. سامسونگ برای کاهش هزینه‌های تولید این گوشی چند تغییر کلی روی گوشی اعمال کرده است که به‌صورت خلاصه از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به تراشه قدیمی، حذف استاندارد ضد آب و نبود بلندگوهای استریو اشاره کنیم. البته در سمت دیگر باید به قابلیت‌های فوق‌العاده قلم S Pen در کنار نرم‌افزار به‌روز، صفحه‌نمایش بزرگ و دوربین کارآمد آن هم اشاره کنیم.

یکی از بخش‌های طراحی نوت ۱۰ لایت که به احتمال زیاد ناامیدتان می‌کند، مقاومت و استانداردهای محافظتی گوشی است. اولین مورد این‌که برخلاف مدل‌های گران‌تر، گلکسی نوت ۱۰ لایت هیچ‌گونه مقاومتی در برابر نفوذ مایعات و گردوغبار ندارد. سامسونگ هیچ صحبتی درباره وجود گواهی IP در نوت ۱۰ لایت نزده است. واقعیت این است که ما هم قصد نداریم که با انداختن این گوشی در آب، ضد آب بودن یا نبودن آن را به‌صورت عملی بررسی کنیم.

مورد دوم این‌که سامسونگ در جدول مشخصات این گوشی، صحبتی از استفاده از شیشه‌های مقاوم گوریلا گلس روی نمایشگر گلکسی نوت ۱۰ نکرده است. این موضوع بدین معنی است که نمایشگر گلکسی نوت ۱۰ لایت استعداد زیادی در جذب خط و خش دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم که حتما پس از خرید این گوشی، محافظ صفحه هم برای آن تهیه کنید.