آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام

آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام

آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام

قصد داریم نحوه حذف اکانت تلگرام را بررسی کرده و روش‌های مختلف انجام آن ازجمله حذف اکانت ازطریق سایت یا لینک مستقیم را بررسی کنیم.

تلگرام از پیام‌رسان‌های محبوب است که میلیون‌ها کاربر در سراسر دنیا دارد. درحال‌حاضر کاربران بسیاری از کشورهایی مانند روسیه و ایران برای ارسال پیام‌های متنی و صوتی از تلگرام استفاده می‌کنند. در این پیام‌رسان حتی امکان به اشتراک قرار دادن فایل‌ها نیز گنجانده شده است که به کاربر اجازه می‌دهد فایل مد نظر خود را با چند نفر به اشتراک بگذارد یا در گروه برای دسترسی اعضای ارسال کند.

پیام‌‌رسان تلگرام دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های مختلف از جمله امکان تشکیل گروه و حتی کانال است که البته در میان ایرانیان نیز محبوبیت خاصی دارد. بااین‌حال، ممکن است که کاربری بخواهد دست به حذف اکانت تلگرام خود بزند. چنین اقدامی می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

درواقع می‌توان گفت که دلایل عمده ترک تلگرام توسط کاربران ایرانی به ۴ علت عمده باز می‌گردد:

  • کاهش میزان محبوبیت تلگرام: درحال‌حاضر بسیاری از کسب‌وکارها از اپلیکیشن‌های حرفه‌ای برای ارتباط با اعضای خود استفاده می‌کنند که می‌توان به اپلیکیشن مایکروسافت تیمز اشاره کرد. تیمز قابلیت‌های گسترده‌ای دراختیار کاربران قرار می‌دهد که نمونه‌ی آن‌ها را نمی‌توان در اپلیکیشن ساده‌ای مانند تلگرام یافت.

  • دوستانتان در حال ترک تلگرام هستند: محدود شدن دسترسی به تلگرام سبب شده است که بسیاری از کاربران به سمت اپلیکیشن‌های قابل دسترس بروند.

  • شبکه‌های اجتماعی جایگزین بهتری هستند: برخی شبکه‌های اجتماعی ویژگی‌های بیشتری دراختیار کاربران قرار می‌دهند که در تلگرام نمی‌توان یافت. تنها در صورتی می‌توان به کاربری دسترسی داشت که آی‌دی یا شماره همراه وی را دراختیار داشته باشیم؛ اما شبکه‌های اجتماعی دسترسی به افراد را ساده‌تر می‌سازند. درواقع می‌توان حتی ازطریق سرچ گوگل به حساب‌های کاربری فرد مدنظر دسترسی داشت؛ اما موتورهای جست‌وجوگر دسترسی به کدهای تلگرام و محتوای منتشرشده در آن ندارند.

  • عدم اطمینان کاربران به تلگرام: درحال‌حاضر برخی معتقد هستند که تلگرام آسیب‌پذیر بوده و امکان افشای اطلاعات کاربران از جمله چت‌ها و فایل‌های ارسالی آن‌ها وجود دارد. شاید انتشار این دسته از اخبار و شایعات سبب شده باشد که بسیاری از کاربران تلگرام در فضای این پیام‌رسان، احساس امنیت نکنند.

در صورتی که بخواهید حساب کاربری خود را در تلگرام حذف کنید، راهکار مستقیمی برایتان ارائه نشده است؛ اما دو روش در اختیارتان قرار دارد تا بتوانید نسبت به دیلیت اکانت تلگرام اقدام کنید. شاید یکی از نقاط ضعف تلگرام را بتوان نبود حالت غیرفعال‌سازی حساب کاربری به‌صورت موقت عنوان کرد.

در ادامه قصد داریم آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام را ارائه دهیم. برای دیلیت اکانت تلگرام روش‌های مختلفی ارائه شده است. بااین‌حال باید در نظر بگیرید که حذف دائمی حساب کاربری تلگرام به‌معنی عدم دسترسی به آن خواهد بود و در آینده نمی‌توانید به حساب کاربری حذف‌شده یا اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.


دیلیت اکانت تلگرام ازطریق تنظیمات خودامحا (Self-Destruction Settings)

در قسمت تنظیمات، گزینه‌ای فراهم شده است که کاربران بتوانند با زمان‌بندی مد نظرشان، حساب کاربری را از بین ببرند. درواقع کاربر مشخص می‌کند که اگر برای مدتی از پیش مشخص‌شده از اکانت خود استفاده نکرد، حساب کاربری وی و اطلاعات موجود در آن حذف شوند.

در حالت پیش‌فرض، زمان مشخص‌شده برای دیلیت اکانت تلگرام با استفاده از تنظیمات خودامحا ۶ ماه در نظر گرفته شده است؛ اما کاربر می‌تواند این مدت زمان را ازطریق تنظیمات در نظر گرفته‌شده کاهش دهد. برای استفاده از تنظیمات خودامحا مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد حساب کاربری خود شده و برای دیلیت اکانت تلگرام در حالت خودامحا  وارد بخش تنظیمات شوید.

 ۲. روی گزینه حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) کلیک کنید.

 

۳. به انتهای صفحه بازشده رفته و گزینه Delete My Account if I’m Away For را انتخاب کنید. برای شما ۴ گزینه در نظر گرفته شده است که بازه زمانی ۱ ماهه، ۳ ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله را تعریف می‌کند. درواقع اگر گزینه یک ماهه را انتخاب کنید و به مدت یک ماه وارد حساب کاربری خود نشوید، تلگرام حساب کاربری شما را به‌صورت خودکار حذف خواهد کرد.