هرآنچه از سیستم‌عامل iOS 14 انتظار داریم

هرآنچه از سیستم‌عامل iOS 14 انتظار داریم

بازدیدها: 4

با توجه به اینکه برای iOS 13 تنها مدتی پس از عرضه شاهد دریافت چند آپدیت بزرگ هستیم، کاملا مشخص است که این نسخه از iOS سرشار از باگ و مشکلات بوده است.

در همین زمینه می‌توانیم به iOS 12 اشاره کنیم که تمرکز آن عمدتا معطوف به ثبات و بهبود عملکرد بود و چنین مشکلاتی را نداشت.

به همین خاطر برای iOS 14 امیدواریم اپل عجله نکند و قبل از عرضه بتواند بخش اعظمی از باگ‌ها و مشکلات آن را برطرف کند و به بهبود عملکرد در گجت‌های قدیمی هم توجه نشان بدهد.

اما حتی در صورتی که اپل توجه اصلی خود را به بهبود عملکرد و ثبات معطوف کند، یک سیستم‌عامل جدید برای جلب توجه کاربران نیازمند برخی ویژگی‌های پر زرق‌وبرق است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

پشتیبانی گسترده‌تر از Shortcuts

در سال ۲۰۱۸، اپل اپلیکیشن Shortcuts را معرفی کرد که بر مبنای اپلیکیشن ثالث Workflow توسعه یافته است. در iOS 13، شاهد افزایش قابلیت‌های این اپلیکیشن هستیم که از بین آن‌ها می‌توانیم کنترل پیچیده‌تر برای اپلیکیشن‌های ثالث، ساده‌تر شدن روند برنامه‌ریزی و پشتیبانی از محرک‌های مختلف اشاره کنیم که به بخش اتوماسیون Shortcuts اجازه می‌دهد برای کارهای مختلف به صورت خودکار فعال شود.

روی هم رفته، Shortcuts پتانسیل بسیار زیادی برای افزایش جذابیت iOS دارد و می‌تواند کارایی این سیستم‌عامل را تا حد قابل توجهی افزایش بدهد. در عرض ۲ سال، قابلیت‌های خیلی خوبی برای این اپلیکیشن ارائه شده ولی اپل برای iOS 14 هم باید این روند را ادامه بدهد.

علاوه بر این، Shortcuts می‌تواند در مورد ترکیب کارهای ساده که کاربران iOS به ناچار باید انجام بدهند، بسیار مثمر ثمر واقع شود. به‌عنوان مثال با فعال کردن حالت شفافیت یا Transparency ایرپاد پرو، کاربر برای شنیدن صدای محیط اطراف باید بلندی صدا را کاهش دهد یا اینکه پخش موسیقی یا موارد دیگر را متوقف کند.

در این میان، اپل با بهره‌گیری از Shortcuts می‌تواند کاری کند که در صورت تمایل کاربر، با فعال شدن حالت Transparency این کارها به‌صورت خودکار انجام شود. بنابراین، پشتیبانی گسترده‌تر از قابلیت‌های Shortcuts باید یکی از اولویت‌های اپل برای توسعه iOS 14 باشد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها